سامانه تهویه هوای رک

تجهیزات الکترونیکی به سرعت در حال توسعه است از این رو مباحث پیرامون خنک‌کاری این تجهیزات نیز هر روز دچار پیچیدگی‌های بیشتر می‌شود. در این راستا مسائل سیالاتی و حرارتی از پرتکرارترین مسائلی است که در طراحی این سامانه استفاده می‌شود. در واقع یک گیرنده یا فرستنده برای اینکه در بهترین ظرفیت کاری خود ایفای نقش کند می بایست در دمای حدود 40 درجه سلسیوس کار کند.
دفتر طراحی با همکاری شرکت محترم کارافن پویان سپهر محصولات متنوعی در این خصوص طراحی و ساخته است. یکی از این محصولات سیستم تهویه هوای رک است. این سامانه ویژگی های منحصر بفردی نسبت به هم نسل های خود دارد.
تصویر فوق مربوط به سامانه تهویه هوای رک 700 وات است. از مهمترین ویژگی های این سامانه قابلیت تولید سرمایش/گرمایش در دمای کاری 60 و 30- درجه سیلسیوس است که باز ترین بازه کاری سامانه تهویه می باشد. این بازه وسیع از دمای محیطی با عملکرد مناسب این اجازه را می دهد تا این محصول از پرکاربردترین سامانه های تهویه مخابراتی باشد.
این محصول با قابلیت نصب مستقیم بر روی رک کمترین فضای ممکن را اشغال کرده و با پرتاب مستقیم هوای خنک به تجهیزات الکترونیکی مورد نظر، شرایط بهینه ای را ایجاد می کند. از دیگر ویژگی های این محصول قابلیت کارکرد بدون افت عملکرد در وسایل نقلیه و سامانه های دوار است که در صورت نیاز تا 60 درجه دوران کولر افت محسوسی در عملکرد کمپرسور ایجاد نمی کند. 
برای مشاهد مشخصات فنی این سامانه کاتالوگ آن را دانلود کنید.